Inwestycje

PKP TELKOL wygrała przetarg na obsługę dworca PKP Poznań Główny

Spółka PKP Telkol wygrała kolejny przetarg na świadczenie zintegrowanej obsługi dworca – tym razem jest to PKP Poznań Główny. Usługa utrzymaniowa, świadczona przez spółkę to nie tylko najwyższa jakość i znaczące oszczędności dla PKP S.A. właściciela dworca ale i możliwość testowania najnowszych technologii podnoszących komfort podróżnych.

W związku szerokim spektrum prac jakie muszą być wykonywane w budynkach dworcowych, PKP TELKOL i PKP S.A podjęły współpracę w stworzeniu pakietu usług jakie byłyby konieczne do świadczenia zintegrowanej obsługi dworca. Poligonem do testów wydajności takiego serwisu stał się Dworzec PKP Bydgoszcz Główna, gdzie od 1 kwietnia 2019 roku rozpoczął się pilotażowy projekt kompleksowej obsługi utrzymaniowej.

Zakres świadczonych przez PKP TELKOL prac obejmuje usługi polegające na wykonywaniu i nadzorowaniu bieżącej obsługi Dworca Bydgoszcz Główna w zakresie konserwacji, napraw bieżących i awaryjnych, przeglądów technicznych oraz pełnienie funkcji koordynacyjnych i organizacyjnych dotyczących funkcjonowania całego kompleksu dworcowego. Ponadto w Bydgoszczy przetestowano możliwość wykorzystania technologii beacon i aplikacji dla podróżnych „Mój Dworzec”. W chwili obecnej trwają prace nad wdrożeniem  tych aplikacji na Dworcu Warszawa Centralna.