Pasażer

SGKW otrzymało środki na rewitalizację linii wąskotorowej

Jak informują organizatorzy przejazdów, z uwagi na pogodę i popularność przejazdów, sezon turystyczny wydłużony zostanie do 20 września.

– Nasze pociągi będą kursowały na trasie Bytom – Tarnowskie Góry – Miasteczko Śląskie w soboty i niedziele do 20 września – czytamy na stronie SGKW. – Analogicznie do wcześniejszych miesięcy zapraszamy na zwiedzanie naszej stacji Bytom Karb Wąskotorowy (przy ul. Reja) w dniach 6 i 20 września (pierwsza i trzecia niedziela miesiąca) o godz. 12 i 15.

 

Odjazdy ze stacji Bytom Wąskotorowy w soboty i niedziele realizowane będą o godzinie 9.15, 12.15 I 16.15.

– Przy okazji chcielibyśmy poprosić naszych sympatyków o wsparcie: chcemy by nasza kolej była jeszcze ciekawsza – dodają organizatorzy przejazdów. – W tym celu remontujemy zabytkowy parowóz typu “Ryś”.

 

Dawniej “Ryś” pracował w Hucie Cynku w Szopienicach, dziś jest na emeryturze. Ma jednak szansę na drugą młodość i powrót na tory. By to jednak się stało potrzebuje kosztownej naprawy.

Projekt wesprzeć może każdy. Dla darczyńców przygotowane zostały upominki: wąskotorowe kubki, koszulki, bilety wolnej jazdy, czy możliwość przejazdu w kabinie lokomotywy. Najhojniejsi będą mieli możliwość przejazdu pociągiem uruchomionym specjalnie i tylko dla nich oraz ich gości.

Wpłat można dokonywać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl pod adresem: https://zrzutka.pl/z/parowoz-ryszard