Targi Wydarzenia

Targi Kolejowe w Birmingham Railtex 2017

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei w poszukiwaniu nowych rynków zbytu i kooperantów dla firm zrzeszonych odwiedziła największe w tym roku targi kolejowe w Wielkiej Brytanii – Railtex
w Birmingham. Patronem medialnym 
trzydniowego wydarzenia była redakcja Raportu Kolejowego.

Targi Railtex 2017 są najlepszą okazją dla firm kolejowych z wszystkich sektorów – infrastruktury, taboru – do pokazania innowacyjnych rozwiązań dla rynku transportu szynowego. W ramach trzech dni wystawowych przedstawiciele 500 firm, w tym między innymi Hitachi, Siemens, Stadler czy Alstom, demonstrowali swoje produkty, brali udział w seminariach dotyczących kluczowych aspektów funkcjonowania kolei i rynku kolejowego w Wielkiej Brytanii. Niestety w największym mieście hrabstwa metropolitalnego West Midlands nie pojawili się przedsiębiorcy z Polski.

Lukę tę chce zapełnić Izba Kolei, której reprezentacja odwiedziła halę NEC. Celem wizyty było przygotowanie gruntu pod przyszłą współpracę firm zrzeszonych na rynku brytyjskim oraz ustalenie zasad kooperacji z organizatorami targów. Ponadto Izba ma w planach zacieśnienie współpracy z podobnymi organizacjami funkcjonującymi na rynku brytyjskim – stąd też odbyły się wizyty i spotkania na stoisku Rail Alliance oraz Rail Forum East Midlands.

Brak polskich firm nie oznaczał, że na targach nie pojawiły się firmy zrzeszone. Nie były to jednak przedstawiciele polskich oddziałów, ale oddziałów centralnych. I tak HOPPECKE Batteries podczas targów zademonstrował najnowsze innowacje rozwiązanie magazynowania energii, w tym jednostki litowo-jonowe z systemem zarządzania wbudowanego zasilania do kontroli temperatury akumulatora. Natomiast Prysmian Cables & Systems Ltd pokazał elementy okablowania, oświetlenia, złącza, wsparcia dla zasilaczy torów.