Pasażer

TLK “Górski” wyjechał na tory

Na tory wyjechał pociąg TLK Górski, nazwany na cześć legendarnego polskiego trenera Kazimierza Górskiego. W ten sposób PKP Intercity kultywuje pamięć o wybitnym szkoleniowcu. W 2021 r. przypada setna rocznica urodzin Górskiego.

Fot. PKP Intercity

Uroczysty przejazd pociągu odbył się w niedzielę 13 grudnia. Przedtem jednak Jarosław Oniszczuk, Członek Zarządu PKP Intercity wręczył Dariuszowi Górskiemu – synowi Kazimierza Górskiego – pamiątkową tablicę relacyjną.

W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity na sezon 2020/2021 pociąg TLK Górski będzie kursować codziennie między Rzeszowem a Szczecinem, przejeżdżając m.in. przez Lublin, Warszawę i Poznań.

– Wybór połączenia na tej trasie nie jest przypadkowy. Chcieliśmy, aby był to pociąg, który przejeżdża przez wiele regionów Polski, symbolicznie oddając to, jak piłkarska reprezentacja Polski pod wodzą Pana Kazimierza Górskiego łączyła cały kraj w sportowych emocjach i świętowaniu ogromnych sukcesów. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do uczczenia pamięci wybitnego trenera – mówi Jarosław Oniszczuk, Członek Zarządu PKP Intercity.

 

Wydarzenie skomentował także syn słynnego szkoleniowca.

-Jest mi niezmiernie miło, że pamięć o moim ojcu jest wciąż żywa. A przecież od sukcesów prowadzonej przez niego reprezentacji minęło już tyle lat. To cenna inicjatywa PKP Intercity, które postanowiło nazwać pociąg na cześć mojego ojca tuż przed setną rocznicą jego urodzin – mówi Dariusz Górski.