Personalia

Johannes Braun dołączył do Rady Doradczej Hyper Poland

Johannes Braun dołączył do Rady Doradczej Hyper Poland. Braun jest specjalistą w zakresie kolei i systemów maglev.

Nowy członek Rady Doradczej Hyper Poland ma szerokie doświadczenie w zarządzaniu projektami infrastrukturalnymi. Od 2001 do 2003 r. był dyrektorem generalnym niemieckiego konsorcjum Shanghai Maglev Transrapid Project (Siemens i ThyssenKrupp) na miejscu w Szanghaju, które wybudowało pierwszą komercyjną linię kolei magnetycznej maglev (w użyciu od 2004 roku) o prędkości przelotowej 431 km/h.

Johannes Braun studiował elektrotechnikę i energetykę w Kaiserslautern. W 1989 r. rozpoczął karierę zawodową jako inżynier ds. rozruchu i kierownik projektu w międzynarodowych zakładach inżynieryjnych i konstrukcyjnych – automatyzacji procesów w hutach żelaza, stali i dużych walcowniach na całym świecie. Najpierw dla Siemens AG Industrial Solutions z siedzibą w Erlangen, a później dla Siemens Pte Ltd. w Singapurze.

W latach 1997–2006 był zaangażowany w zarządzanie projektami w Siemens AG w Berlinie, m.in. jako kierownik instalacji i rozruchu w projekt SkyTrain na lotnisku w Düsseldorfie oraz Transrapid International GmbH jako manager „Transrapid Berlin – Hamburg” i programu wdrażania magleva dla USA. W latach 2006–2011 pracował jako dyrektor ds. Sygnalizacji jednostek biznesowych, szybkich pociągów i infrastruktury w Alstom Transport Deutschland GmbH, a następnie jako dyrektor zarządzający Alstom Austria GmbH, gdzie był odpowiedzialny za strukturyzację, budowę i rozwój działalności w Niemczech i Austrii.

Od 2011 roku związany z Goldschmidt Group, w której jest prezesem Business Unit Rail Solutions oraz wiceprezesem całej grupy. Goldschmidt obsługuje rynek kolejowy na całym świecie tworząc inteligentne rozwiązania dla infrastruktury.

Dodaj komentarz