Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

MPK Wrocław podsumowało rok pandemii

MPK Wrocław podsumowało rok pandemii. Jak wyglądało funkcjonowanie przedsiębiorstwa komunikacyjnego w dobie koronawirusa i wprowadzania obostrzeń? O frekwencji w pojazdach, finansach i podjętych działaniach mówił na konferencji prasowej prezes spółki Krzysztof Balawejder.

Fot. MPK Wrocław

Pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19 w Polsce stwierdzono 4 marca. Największym wyzwaniem dla MPK Wrocław było zachowanie ciągłości funkcjonowania komunikacji miejskiej.

MPK jest krwioobiegiem miasta. Mimo spadku liczby pasażerów rozwiązaniem, aby poradzić sobie z szybko zmieniającą się sytuacją pandemiczną nie było ograniczanie kursów. Postawa naszych pracowników zasługuje na szacunek pod wieloma względami – podkreśla prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder i wylicza:

 

  • ponadprzeciętne zaangażowanie w pracę w tym trudnym okresie,
  • gotowość do służby o każdej porze dnia i nocy – w razie konieczności stawianie się na nagłe wezwania,
  • dbanie o siebie i współpracowników przez przestrzeganie reżimu sanitarnego,
  • olbrzymią chęć pomocy innym kosztem wolnego czasu.

Dynamicznie zmieniające się przepisy

W pandemicznym czasie nie tylko wirus był wyzwaniem, ale również nagłe zmiany przepisów. Oznaczało to nowe rozkłady jazdy, zmiany grafików pracy kierujących, przygotowanie informacji pasażerskiej itp.

Łącznie, w minionych 12 miesiącach rząd wprowadził aż 18 rozporządzeń, które dotyczyły MPK jako przewoźnika, i jako pracodawcę.