Aktualności Targi Wydarzenia

PKP PLK na targach Innotrans

Delegacja PLK zapozna się z prezentowanymi na InnoTrans rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi na rynku branży kolejowej. Informacje pozwolą na ewentualne wykorzystanie najnowszych technologii i rozwiązań technicznych w działalności Grupy Kapitałowej PLK.

Ponadto na InnoTrans spółka z Grupy Kapitałowej PLK – Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu sp. z o.o. odbierze od firmy Copma Polska sp. z o.o. dwudrogowy pojazd do montażu i regulacji sieci trakcyjnej. Przekazanie maszyny zaplanowano 22 września. Nowoczesna maszyna zapewni szybsze roboty, a to wpływa m.in. na utrzymanie planowych kursów pociągów. Zadaniem pojazdu będą prace inwestycyjne i obsługa przy bieżącym utrzymaniu sieci trakcyjnej.

Międzynarodowe Targi Technologii Transportu InnoTrans 2022 to największe w Europie przedsięwzięcie poświęcone transportowi szynowemu. Ponadto to miejsce spotkań producentów branży kolejowej, przedstawicieli organizacji publicznych, prywatnych przedsiębiorstw komunikacyjnych, inżynierów i pasjonatów kolejnictwa.