Raport z Polski Wydarzenia

Weź udział w akcji “Kolejowa Kropla Krwi” i podziel się życiem!

W związku ze stanem epidemii koronawirusa – wzorem roku ubiegłego – pobór krwi odbędzie w ambulansie ustawionym w pobliżu siedziby UTK 24 sierpnia od godz. 9.00. Autokar zaparkuje przy budynku przy Al. Jerozolimskich 136 od strony dworca Warszawa Zachodnia.

– Zachęcam do udziału w tegorocznej akcji. W okresie wakacyjnym krew jest szczególnie potrzebna. Przekazywanie jej jest dowodem ludzkiej solidarności i wrażliwości – przekonuje Ignacy Góra, Prezes UTK. – W 4 edycji akcji krew oddało prawie 40 krwiodawców. Łącznie we wszystkich dotychczasowych edycjach zebrano krew, która może uratować życie około 300 osobom. Liczby te pokazują, że nasze zaangażowanie ma sens – dodaje.

 

Przygotowując się do oddania krwi warto pamiętać o obowiązujących zasadach. Krew może oddać każda dorosła i zdrowa osoba, u której nie wystąpiły żadne przyczyny dyskwalifikujące. Szczegóły znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krwiodawcą można zostać także po szczepieniu przeciwko COVID-19. W zależności od przyjętej szczepionki, okres ten będzie różny – od 48 godzin po szczepionkach mRNA do 2 tygodni w przypadku pozostałych szczepionek.

– Zapraszamy przedstawicieli sektora kolejowego oraz wszystkie osoby, które mogą pomóc potrzebującym do uczestnictwa w naszej akcji. Krew jest darem człowieka dla człowieka. Oddając ją ratujemy wiele ludzkich istnień, a dzielenie się nią jest symbolem życia, poświęcenia i bohaterstwa – zachęca do udziału Prezes Ignacy Góra.

 

Chętnych do oddania krwi prosimy o zarejestrowanie się przez interaktywny formularz.