Polregio Wywiady

Artur Martyniuk: Pracujemy nad rozszerzeniem oferty POLREGIO [WYWIAD]

Artur Martyniuk, prezes zarządu Polregio Sp. z o.o., w rozmowie o nowej karcie w historii spółki- nowym taborze, pracami nad ofertą handlową, ale też o przyszłości kolei.

 

Panie Prezesie, po długim czasie można w końcu odetchnąć. KE zatwierdziła w końcu pomoc restrukturyzacyjną dla Polregio. Jak Pan powiedział – otwieracie nową kartę w historii firmy. Proszę powiedzieć jaką?

Po drobiazgowej kontroli KE uznała, że pomoc publiczna przyznana w 2015 r. była nie tylko słuszną decyzją, ale i pieniądze te zostały efektywnie wydane na niezbędne wówczas ratowanie spółki przed upadkiem. Przy wsparciu naszego większościowego udziałowca, czyli Agencji Rozwoju Przemysłu, zakończyliśmy trwający kilka lat proces restrukturyzacji.

Dzisiaj sytuacja przewoźnika jest zupełnie inna, a nowa karta w historii Polregio to będzie czas inwestycji w wymianę i modernizację taboru oraz rozbudowę siatki połączeń. Pod koniec ubiegłego roku podpisaliśmy umowy wieloletnie praktycznie ze wszystkimi samorządami, w tym większość na okres 10 lat. Dzięki temu jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym i możemy przygotowywać wieloletni plan inwestycji. Kończymy nad nim pracę wraz ze strategią rozwoju całej spółki.