Personalia Wydarzenia

České dráhy z nowym Prezesem Zarządu i CEO

Nowym Prezesem Zarządu České dráhy i Dyrektorem Generalnym Kolei Czeskich został Michal Krapinec. Na stanowiska te wybrała go Rada Nadzorcza ČD.

Michal Krapiniec jest absolwentem prawa
Michal Krapiniec jest absolwentem prawa

O stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego ubiegało się łącznie 11 kandydatów. Komisja selekcyjna rekomendowała członkom RN trzech najlepszych. Ostateczny wybór padł na Michala Krapinca.

– Michał Krapinec jest doświadczonym menedżerem. Pod jego kierownictwem Koleje Czeskie skoncentrują się na usługach, które wyróżnią nas na tle oferty innych przewoźników, także w Europie – mówi minister transportu Martin Kupka.

 

Krapiniec jest absolwentem prawa. W Grupie ČD pracuje od 2012 r. W spółce CARGO pełnił funkcję sekretarza zarządu, następnie przeszedł do działu zarządzania i administrowania udziałami właścicielskimi. Tam odpowiadał za ekspansję zagraniczną. Później mianowany został na członka Rady Dyrektorów ČD Logistics. Jako członek Rady Nadzorczej ČD – Information Systems , w spółce dominującej kierował działem strategii i zarządzania kapitałem oraz działem biura projektowego.

Koleje Czeskie przetrwały trudny okres pandemii, radząc sobie z ogromnym spadkiem sprzedaży biletów – mówi Michal Krapinec. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, inwestują duże środki w rozwój pojazdów, a także usług. Od samego początku rozkładu oddaliśmy do użytku ponad sto zupełnie nowych wagonów.