Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK zmodernizują przystanki na linii Czeremcha – Białystok

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na prace na dwóch peronach kolejowych – w Kleszczelach i Suchowolcach na Podlasiu. Inwestycja realizowana będzie w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025.

PKP PLK zmodernizują przystanki na linii Czeremcha - Białystok
Fot. E. Lewkowicz / PKP PLK

Prace PKP PLK poprawią dostęp do kolei i zapewnią lepsze warunki podróży w powiecie hajnowskim. Inwestycja obejmie perony w Kleszczelach i Suchowolce. To kolejna inicjatywa PLK zachęcająca do podróży koleją na trasie z Białegostoku do Czeremchy.

– Przebudowa peronów w Kleszczelach i Suchowolcach to kolejna Inwestycja na Podlasiu, której celem jest likwidacja wykluczenia komunikacyjnego i zapewnienie lepszego dostępu do kolei mieszkańcom mniejszych miejscowości. Wszystko to dzięki Programowi Przystankowemu, w ramach którego polski rząd przeznaczy do 2025 roku miliard zł na budowę i modernizację przystanków – mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.