Raport z Polski Wydarzenia

Wybierz najpiękniejszy dworzec kolejowy roku 2021!

Spośród finałowej dziesiątki internauci wybiorą ten jeden – zwycięzcę tegorocznej, IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Dworzec Roku”. Czasu na oddanie głosu jest już niewiele, termin upływa 7 listopada br. To właśnie od internautów zależy, który obiekt stanie na podium i dołączy do laureatów z poprzednich lat – Kartuz, Tarnowa i Przemyśla.

Goczałkowice-Zdrój – dworzec, który zdobył tytuł w 2020 r. (Fot. Bieniecki Piotr)

Do finałowej dziesiątki najlepszych dworców kolejowych w Polsce zakwalifikowały się Wrocław Główny, Cieszyn, Myszków, Oświęcim, Skawina, Wolsztyn, Oborniki Śląskie, Nowy Sącz, Radymno, Ustka – i to właśnie z nich internauci wybiorą zwycięzcę. Każdy może oddać głos za pomocą dedykowanej strony  https://dworzec-roku.pl/glosowanie/etap-3/.

– W poprzednich edycjach konkursu wzięło udział ponad 20 tys. osób. W tym roku oddano już ponad 7 tys. głosów – zdradza dr Jakub Majewski, prezes zarządu Fundacji ProKolej. –  Co ciekawe, z roku na rok w promowanie swoich dworców coraz częściej angażują się lokalne samorządy i aktywiści, nie tylko ze środowiska kolejowego.