Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Zakończył się III etap rozbudowy oddziału PKP Intercity Remtrak

Zakończył się III etap rozbudowy oddziału PKP Intercity Remtrak w Idzikowicach. Po zakończonej wartej 135 mln zł inwestycji, zatrudnienie znajdzie tu do 400 nowych pracowników.

Fot. KPRM

Postępy inwestycyjne obserwował kilka dni temu w Idzikowicach Premier RP Mateusz Morawiecki. W trakcie wizyty Prezes Rady Ministrów przypomniał, że jeszcze niedawno zakład przynosił straty i był przeznaczony do likwidacji, a obecnie zakończył się trzeci etap rozbudowy i oddział zatrudnia nowych ludzi. – Remtrak jest ogniwem Polskiego Ładu, a Polski Ład wzmocni potencjał transportowy i będzie służył pasażerom – mówił Premier Morawiecki.

W wizycie uczestniczył także m.in. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– W najbliższym czasie będziemy mocno walczyć o powrót pasażerów do pociągów, chcąc aby stały się one środkiem transportu pierwszego wyboru dla jak największej części społeczeństwa. Dlatego bezpieczna kolej jest jednym z naszych głównych celów. Wysokie bezpieczeństwo podróży pociągami zaczyna się w miejscach takich jak właśnie zakład PKP Intercity Remtrak w Idzikowicach, gdzie za pomocą najlepszego sprzętu diagnostycznego i specjalistycznego zapewniany jest właściwy stan techniczny taboru. To ważne, że działania w tym obszarze stanowią istotną część strategii rozwoju PKP Intercity – podkreślał Andrzej Adamczyk.

 

Umowa na trzeci etap rozbudowy oddziału PKP Intercity Remtrak w Idzikowicach została podpisana we wrześniu 2019 r. Warte 135 mln zł brutto zadanie inwestycyjne zrealizowało konsorcjum firm, w którym liderem jest Przedsiębiorstwo AGAT S.A., a partnerem Hochtief Polska S.A.