Wydarzenia

Zapisz się na czwartkowe szkolenie Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego

W najbliższy czwartek, 28 maja, zorganizowane zostanie szkolenie z nowych zasad egzaminowania i monitorowania maszynistów. Z uwagi na epidemię, zajęcia odbędą się w formie nauczania zdalnego. Wciąż dostępne są dodatkowe miejsca na szkolenie.

Na szkolenia automatycznie zostali zapisani uczestnicy, którzy wcześniej zgłosili się na klasyczne szkolenie w marcu 2020 r. Jednak ze względu na nową formę prowadzenia zajęć liczba dostępnych miejsc została zwiększona. Dodatkowe zapisy kończą się w środę 27 maja. Rejestrować można się przez stronę ABK.

szkolenie prowadzone przez ekspertów UTK przeznaczone jest dla przedsiębiorców zatrudniających kandydatów na maszynistów, maszynistów i prowadzących pojazdy kolejowe oraz dla pracowników ośrodków szkolenia kandydatów na maszynistów i maszynistów. Podczas warsztatów omówiona będzie nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym wprowadzająca od 1 stycznia 2023 roku zmiany w systemie egzaminowania i monitorowania kompetencji maszynistów i prowadzących pojazdy kolejowe.

– Uczymy bezpieczeństwa i dbamy o bezpieczeństwo słuchaczy oraz wykładowców. To pierwsze warsztaty on-line Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego. Sądzimy, że będziemy kontynuować prowadzenie zajęć w formie zdalnej – zapowiada dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. – Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego to wyjątkowy projekt UTK skierowany do uczestników rynku kolejowego. Jest okazją do zdobycia wiedzy z zakresu bezpieczeństwa bez ponoszenia przez przedsiębiorców dodatkowych kosztów – dodaje.