Pasażer Polregio

Bilety innych przewoźników w Videomatach Polregio

Videomat POLREGIO zyskał nową funkcjonalność. Od dziś (19.04) można w urządzeniu kupić także bilety innych przewoźników. Poszerzenie zakresu działania urządzenia to kolejny etap udogodnień, mających na celu zaspokojenie potrzeb podróżnych.

Adam Pawlik, p.o. Prezesa Zarządu Polregio S.A. prezentuje Videomat na XX Jubileuszowej konferencji "Telekomunikacja i informatyka na kolei" (Fot. Tomasz Marciniak / Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei)
Adam Pawlik, p.o. Prezesa Zarządu Polregio S.A. prezentuje Videomat na XX Jubileuszowej konferencji “Telekomunikacja i informatyka na kolei” (Fot. Tomasz Marciniak / Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei)

Od 19 kwietnia pasażerowie mogą nabyć w Videomacie bilety na przejazdy pociągami: PKP Intercity, Kolei Wielkopolskich, Kolei Dolnośląskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i PKP SKM w Trójmieście. Polregio nie mówi jednak ostatniego słowa i zapowiada kolejne wdrożenia.

Innowacyjny Videomat Polregio zaprezentowało w październiku 2022 r. Pilotaż urządzeń przeprowadzony został na 10 polskich dworcach: Kraków Główny, Zielona Góra Główna, Jarosław, Poznań Główny, Wrocław, Świnoujście, Szczecin Główny, Tczew, Opole Główne oraz Białystok.

Do kolejki bez kolejki. Polregio zaprezentowało videomat

Od dziś oferta Videomatu się poszerzyła. Urządzenie zyskało zaś zaletę tradycyjnej kasy biletowej. W planach rozwoju uwzględniono także systematyczne zwiększanie dostępności urządzenia na innych dworcach i przystankach kolejowych.

POLREGIO, jako pierwsza spółka w Polsce wdrożyła urządzenie tak zaawansowane technologicznie, łączące zarówno funkcje powszechnie znanego automatu biletowego z innowacyjną obsługą e-kasjera w czasie rzeczywistym. Jesteśmy gotowi na kolejny krok, który tylko potwierdzi to, co zawarliśmy w założeniach projektu – VIDEOMAT bezapelacyjnie będzie spełniać funkcję kasy biletowej uzupełniając istniejącą sieć tradycyjnych kas, a żeby tak się stało, właśnie dziś wdrażamy do urządzenia możliwość sprzedaży biletów kolejowych innych przewoźników. Jesteśmy przekonani, że dzięki podstawowym, jak i nowym funkcjonalnościom oraz nowoczesnemu designowi zainteresowanie urządzeniem będzie stale wzrastać. Sam VIDEOMAT, poszerzenie oferty biletowej czy coraz większa jego dostępność na dworcach i przystankach istotnie przyczyniają się do promocji kolei w Polsce. – mówi Adam Pawlik, p.o. Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego POLREGIO S.A.

 

Obecnie podstawowym narzędziem wykorzystywanym w procesie sprzedaży biletów jest kasa, w której można kupić bilety na połączenia wszystkich przewoźników kolejowych. Pociągi POLREGIO codziennie zatrzymują się na 1900 stacjach i dworcach kolejowych, a spółka uruchamia ok. 150 kas. Ich dostępność na dużych dworcach wynosi średnio 12 godzin dziennie, ale już na mniejszych – jedynie 7 godzin. Zakup biletów przez VIDEOMAT możliwy jest przez aż 16 godzin, od 6:00 do 22:00, czyli w godzinach uruchamianych przez POLREGIO pociągów.

– Z badań konsumenckich jasno wynika, że klienci dzielą się na dwie grupy. Tych, którzy są przyzwyczajeni do nowoczesnych technologii, procesów samoobsługowych i preferują taki model zakupowy oraz tych bardziej konserwatywnych, którzy w trakcie zakupów oczekują kontaktu z drugim człowiekiem. Automatyzacja procesu sprzedaży jest trendem na skalę światową i rok do roku osiąga bardzo duże wzrosty zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie. Na naszym rodzimym rynku przodują w tej kwestii liderzy handlu detalicznego – tłumaczy Prezes Pawlik. KRS: 0000929422 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego NIP: 526 25 57 278, REGON 017319719 Kapitał zakładowy: 616 242 600,00 PLN wpłacony w całości. www.polregio.pl

 

Dodaj komentarz