Wywiady

A. Kupryciuk: Zmiany przepisów poprawią konkurencyjność [WYWIAD]

O pracy w czasie pandemii, wynikach spółki oraz jej rozwoju rozmawiamy z Anatolem Kupryciukiem, Prezesem Zarządu LOTOS Kolej.

Jakie działania wprowadziła LOTOS Kolej w związku z koronawirusem? Czy pracownicy mogli czuć się bezpiecznie, wykonując swoje obowiązki?

W naszej spółce został podjęty szereg działań mających na celu ochronę pracowników bezpośrednio związanych z prowadzeniem ruchu kolejowego oraz wszystkich osób przebywających na terenie spółki. Wszelkie decyzje podejmujemy zgodnie z wytycznymi sztabu kryzysowego powołanego w  Grupie LOTOS. Robimy wszystko, by nasi pracownicy czuli się bezpiecznie podczas wykonywania swoich obowiązków. pracownicy, którzy ze względu na charakter pracy mogą ją wykonywać zdalnie, zostali oddelegowani do pracy w systemie home office. Wszystkie nasze oddziały oraz lokomotywy zostały zaopatrzone w ogólnodostępne środki dezynfekujące. Zwiększono wydanie środków higieny osobistej. lokomotywy przekraczające granicę wyposażono w maski i rękawiczki jednorazowe. Ograniczyliśmy do minimum kontakty bezpośrednie pracowników wykorzystując dostępne środki łączności. Prowadzimy także szeroką kampanię informacyjną w zakresie zachowywania środków ostrożności, stosowania odpowiedniej higieny – mycie/dezynfekowanie rąk i zgłaszania ewentualnych podejrzeń zarażenia, tak by nasi pracownicy nie musieli się obawiać, że nie wiedzą, co zrobić i jak reagować na potencjalne zarażenie.