Inwestycje

Nad torami trasy Rail Baltica powstanie wiadukt

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na budowę wiaduktu nad torami na trasie Rail Baltica. Nowy obiekt powstanie w Uhowie, w woj. podlaskim, na linii kolejowej Czyżew – Białystok.

Wiadukt gotowy ma być w listopadzie br. i wchodzić będzie w skład obwodnicy Uhowa. Zastąpi przejazd kolejowo-drogowy i połączy zmodernizowaną ul. Kolejową z drogą wojewódzką nr 682

W ramach modernizacji odcinka WarszawaBiałystok, PKP PLK wybudują również przejście podziemne dla pieszych. Zapewni ono bezpieczne połączenie z przystankiem kolejowym. Przejście będzie wykonane podczas realizacji odcinka Czyżew – Białystok. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy zyskają bezpieczny bezkolizyjny przejazd i przejście przez tory.

– Budowa wiaduktu drogowego stanowi brakujący element obwodnicy Uhowa. Podpisana dziś umowa to kolejny etap dopełnienia tej bardzo ważnej dla mieszkańców regionu inwestycji. Przypomnę, że w grudniu ubiegłego roku oddaliśmy do użytku obwodnice Markowszczyzny i Turośni Dolnej, które tak jak powstająca obwodnica Uhowa, są częścią modernizowanych dróg wojewódzkich nr 681 i 682 – powiedział Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.