Inwestycje

W Łodzi powstaną nowe przystanki kolejowe

Fot. Wikimedia / CC

PKP Polskie Linie Kolejowe budują w Łodzi nowe przystanki kolejowe i przejście podziemne. Projekt, który zwiększy dostęp do kolei w aglomeracji łódzkiej, kosztuje przeszło 49,3 mln zł.

Nowe przystanki Łódź Radogoszcz Wschód oraz Łódź Warszawska powstaną na odcinku linii Łódź Widzew – Zgierz. Przystanki zintegrują podróże pociągami z innymi środkami transportu. Przesiadki będą łatwe dla wszystkich dzięki dostosowaniu obiektów do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Mieszkańcy Łodzi i Zgierza będą mogli szybciej i sprawniej dotrzeć do celu.

Jak zaawansowane są prace?

Na przystanku Łódź Warszawska PKP PLK wykonała już korpus peronu. Ustawione zostały też słupy oświetleniowe. Układane są także płyty peronowe wyposażone w antypoślizgową nawierzchnię. Wkrótce zamontowana będzie także winda.

Nowy obiekt stanie w okolicy wiaduktu przy ul. Warszawskiej, na pograniczu dwóch łódzkich osiedli: Rogi i Marysin na Bałutach.

Przystanek Łódź Radogoszcz Wschód powstanie przy ul. Kreciej. Budowana jest konstrukcja peronu i wygodne dojście dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Obiekt poprawi dostęp do kolei mieszkańcom osiedli Radogoszcz Wschód i Sitowie. Dojście na peron ułatwią nowe chodniki oraz pochylnia. Będą także miejsca parkingowe dla samochodów.

Czytaj dalej >