Tramwaje

Wrocław: łącznik tramwajowy między ul. Legnicką, a TAT wyremontowany [ZDJĘCIA]

Wrocławski przewoźnik sfinalizował remont torowiska przy ul. Złotoryjskiej. Wrocławskie Inwestycje zaś zakończyły prace przy przebudowie odcinka torów między ul. Śrubową i pętlą Wrocławski Park Przemysłowy.  Zwieńczenie remontu to również powrót linii 23 na swoją stałą trasę. Pierwsze tramwaje do pętli przy WPP pojadą już od najbliższej soboty.

Fot. MPK Wrocław

Przy ul. Złotoryjskiej MPK wymieniło niespełna pół kilometra toru pojedynczego, przejazd tramwajowy w ciągu ulicy Strzegomskiej i sieć trakcyjną. Torowisko będzie zielone – trawa została wysiana i już rośnie. Jej obecność z pewnością docenią mieszkańcy okolicznych bloków.

– Zielone torowisko gwarantuje cichsze przejazdy tramwajów, zapobiega też wzbijaniu się pyłów z tłucznia. To wszystko oznacza większy komfort dla osób, które mieszkają w okolicy  – zwraca uwagę prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Na tym zalety się nie kończą. Zielone torowiska przyczyniają się  też do walki ze zmianami klimatu, ograniczając zjawisko tzw. miejskich wysp ciepła.

 

Czytaj dalej >