Pasażer

Czerwcowa korekta rozkładu jazdy ŁKA

Od niedzieli 14 czerwca zacznie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu pociągów. W związku ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną w kraju, możliwe jest przywracanie kolejnych połączeń kolejowych. W rozkładzie jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej powróci 50 pociągów, co pozwoli na uruchomienie 179 połączeń.

W pociągach ŁKA w dalszym ciągu prowadzony jest wzmożony program sprzątania i dezynfekcji pojazdów. Częstotliwość czyszczeń zwiększono z 3 do 6-7 na dobę. Dezynfekowane są w szczególności elementy, które narażone są na bezpośredni kontakt z pasażerami.

Wszystkie pociągi ŁKA wyposażone zostały w jeden system ogrzewania/klimatyzacji, który posiada czujniki CO2, zapewniające właściwą wymianę powietrza. Czujniki CO2 nadzorują jakość powietrza i zapewniają jego właściwe parametry w przedziale pasażerskim i układzie klimatyzacji. Czyli im więcej pasażerów (więcej CO2) tym intensywniej system prowadzi wymianę powietrza wysysając je z wnętrza pojazdu i wtłaczając świeże powietrze z zewnątrz. W układzie klimatyzacji stosowany jest szereg filtrów, które wymieniane są co 90 dni, a nie tylko sezonowo. Każdy człon pojazdu wyposażony jest w klimatyzator, tak więc nie ma ryzyka mieszania się mas powietrza w kanałach pomiędzy członami pojazdu. Stosowane filtry i środki w układach klimatyzacji uniemożliwiają  gromadzenie się i przemieszczanie drobnoustrojów.