Raport z Polski Wydarzenia

Jubileusz 70-lecia spółki z Grupy PKP CARGO

O potencjale i miejscu Spółki na kolejowej mapie Europy powiedział Michal Kubíček, Członek Zarządu PKP CARGO INTERNATIONAL:

PKP CARGO INTERNATIONAL jest dziś synonimem solidnego, nowoczesnego i niezawodnego towarowego transportu kolejowego i logistyki w Europie Środkowej i Wschodniej. Republikę Czeską stale widzimy jako serce naszego biznesu. Europa Środkowa i Wschodnia jest dla nas jednak bazą, na której jesteśmy kluczowymi partnerami dla miejscowych, wielkich firm przemysłowych, z którymi nadal wzrastamy i rozwijamy się, na przykład na południu Europy.

 

Grupa w krótkim okresie rozwinęła się do takiej wielkości i zakresu działania, który stawia ją na międzynarodowym poziomie. Przy tym stale utrzymuje wysoką efektywność i elastyczność w świadczeniu usług.

– Jesteśmy przekonani, że do transportu szeregu towarów masowych takich jak węgiel, stal albo części samochodowe, kolej jest najlepszą alternatywą w stosunku do transportu drogowego. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci zasłużyli na kompleksowe i inteligentne transportowo-logistyczne rozwiązania pod klucz, które możemy im zaproponować. Wierzymy w przyszłość transportu kolejowego i kombinowanego i jesteśmy przygotowania do bycia nadal liderem zmian, których potrzebuje nasza branża. W związku z tym z prawdziwą przyjemnością chciałbym podziękować wszystkim aktualnym i byłym pracownikom za ich pracę dla spółki. A naszym klientom za długoletnie zaufanie – dodał Dariusz Seliga.