Inwestycje

PKP zmodernizuje dworzec w Kuźnicy Białostockiej [WIZUALIZACJE[

PKP przebudują dworzec kolejowy w Kuźnicy Białostockiej. Umowa w tej sprawie podpisana została dziś z wykonawcą prac.

Inwestycja w Kuźnicy Białostockiej obejmuje kompleksową przebudowę budynku dworca wraz z jego otoczeniem.

– Kolejne miasta korzystają z Programu Inwestycji Dworcowych, realizowanego przez Polskie Koleje Państwowe. W sumie do 2023 r. zrealizujemy ok. 200 takich inwestycji. Konsekwentnie dążymy do celu, jakim jest poprawa komfortu korzystania z polskiej kolei – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

 

O planach modernizacji polskich dworców mówił także prezes zarządu PKP S.A.

Przebudowa dworca w Kuźnicy Białostockiej to kolejna inwestycja, którą rozpoczynamy w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. W tym roku otworzyliśmy w województwie podlaskim dla podróżnych nowy dworzec w Czeremsze. Planujemy również zakończenie inwestycji w Białymstoku, Siemiatyczach i Bielsku Podlaskim – mówi Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A.

 

Głównym celem przebudowy dworca w Kuźnicy Białostockiej jest polepszenie standardu obsługi podróżnych. Zyskają oni na nowo zaaranżowaną, klimatyzowaną poczekalnię, w której zostaną zamontowane nowoczesne tablice systemu dynamicznej informacji podróżnych, a także nowy system informacji głosowej. W strefie obsługi podróżnych zaprojektowano również ogólnodostępne toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz pomieszczenia kasy biletowej. W pozostałej części budynku, oprócz pomieszczeń technicznych, będą mieścić się biura Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej oraz PKP Cargo.