Tramwaje

We Wrocławiu ruszają kolejne remonty torowisk

Tramwaje będą jeździły wyłącznie na relacjach Szczytnicka – Curie-Skłodowskiej. Nie będzie przejazdu na wprost w kierunku mostu Szczytnickiego. Zamknięty będzie wjazd w Piastowską. Autobusy będą omijać perony przystankowe, poruszać się po obwodzie ronda. Przystanki będą zlokalizowane przed i za rondem. Remont będzie kosztować 1,95 mln złotych i zakończy się w pierwszej połowie września.

Sprawnie przebiega remont na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Świdnicka – dziś 26.06.2020 przeprowadzono próbny przejazd tramwajem na remontowanych w czerwcu zwrotnicach i torach ulicy Piłsudskiego w kierunku Dworca Głównego. Od soboty torowcy przeniosą się vis-a-vis, by przez miesiąc wymieniać rozjazdy na zachodnim wlocie Piłsudskiego. Remont pochłonie 1,6 mln, a po jego zakończeniu 25 lipca powinniśmy się cieszyć równą asfaltową nawierzchnią.

Północna część Wrocławia

Za milion złotych wymienione zostanie torowisko na całej pętli Zawalna. Wprowadzone zostanie odwodnienie torów, bo choćby ostatnie deszcze pokazały, że Wrocław – chcąc nie chcąc – dysponuje tramwajem wodnym. Szyn spod wody miejscami nie było widać.

8,5 miliona złotych kosztować będzie remont ulicy Żmigrodzka od zjazdu z mostu Trzebnickiego przez skrzyżowanie z Broniewskiego aż do Bałtyckiej. Torowisko wykonane w technologii kolejowej w latach 90. nie dość, że wyginało się w każdą stronę to jeszcze powodowało koszmarny hałas. To z tego powodu MPK ograniczyło prędkość tramwajów z 50 do 30 km/h. Teraz na całe wakacje tramwaje znikną w ogóle. Po wakacjach torowisko zmieni się nie do poznania. Zastanie zasypane humusem a na nim posiana trawa. Będzie nie tylko ciszej ale też ładniej.

– To nie koniec remontów wakacyjnych – mówi rzecznik miejskiego przewoźnika Tomasz Sikora . Czeka nas jeszcze (jeśli rozstrzygnięcia cenowe i procedura po przetargowa pójdą po myśli MPK) remont torowiska na Olszewskiego do Biskupina, oraz torów w ciągu ulicy Hallera. W obu tych miejscach, tak jak na Żmigrodzkiej, stworzone zostaną zielone torowiska.