Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Peron w Kępnie przejdzie przebudowę

Prace warte ok. 15 mln zł zaplanowano do II poł. 2023 r.

Lepszy dostęp do pociągów z 22 peronów w 15 miejscowościach

Korzystne zmiany w Kępnie to część projektu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap IV – infrastruktura pasażerska na liniach rewitalizowanych w ramach POIiŚ 2007 – 2013”. Ogólnopolskie działania warte są łącznie ok. 100 mln zł przy współfinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Z objętych projektem 22 peronów w 15 miejscowościach dostęp do pociągów już zwiększa 11 nowych platform:

W Wielkopolsce, na linii kolejowej Kluczbork – Poznań Główny, dostępność kolei zwiększy się na 6 stacjach, a także na przystankach. Podróżni już zyskali lepsze warunki w Domaninie, Solcu Wielkopolskim, Łęce Opatowskiej i Pierzchnie, a w 2023 r. podróżni skorzystają z platformy w Słupi.

W województwie kujawsko-pomorskim pasażerowie wygodnie wsiadają do pociągów z nowego peronu w Zieleniu i Gniewkowie, a także dwóch wyższych platform w Książkach, Suchatówce i Turznie. Łącznie między Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim oczekiwane warunki umożliwi przebudowa 15 peronów, również w Papowie Toruńskim, Rychnowie Wielkim i Kamionkach.

W województwie łódzkim w II poł. br. dostępniejsza platforma powstanie na przystanku Wolbórka na linii kolejowej Warszawa ZachodniaKatowice.