Inwestycje

PKP PLK zmodernizuje stację PKP w Pasłęku

Przebudowa dwukrawędziowego peronu to jedno z zadań w ramach modernizacji stacji PKP w Pasłęku. Szacowana wartość projektu to 4 mln zł.

Fot. Jarosław Gwrdecki

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót na stacji w Pasłęku, na linii Olsztyn – Bogaczewo (nr 220).

– Prezydent Andrzej Duda na początku maja ogłosił Program obejmujący 200 przystanków kolejowych na terenie całego kraju. Dziś zaczynamy go realizować poprzez ogłaszanie pierwszych przetargów. Ministerstwo Infrastruktury szacuje, że ok. 2 miliony Polaków mieszka w gminach, gdzie jest czynna linia kolejowa, ale nie ma odpowiedniej infrastruktury pasażerskiej. Program Prezydenta Andrzeja Dudy służy temu, by tego typu sytuacje wyeliminować. Cieszy szczególnie, że pierwszy przetarg na przebudowę przystanku ogłoszony będzie w województwie warmińsko-mazurskim – regionie, który szczególnie doświadczony jest wykluczeniem komunikacyjnym. To kolejny krok na drodze do celu, którym jest bezpieczna, komfortowa i przewidywalna polska kolej – powiedział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.