Raport z Polski Targi Wydarzenia

TRAKO 2021 nie da się pandemii? [KOMENTARZE]

“Nie znana jest nam skala epidemii we wrześniu, wszystko bowiem zależy od zachowań Polaków i realizacji programu szczepień oraz rozporządzeń rządowych. Myślę, że ekspozycja na wolnym powietrzu, realizowana w ramach targów TRAKO, jest możliwa. Moim zdaniem organizacja takich wydarzeń w pomieszczeniach zamkniętych jest jednak niepotrzebnym ryzykiem.”

Prof. Krzysztof Simon, specjalista chorób zakaźnych.

 

“Jeżeli TRAKO odbędzie się planowo i sytuacja epidemiczna na to pozwoli, to przedstawiciele firmy będą obecni w Gdańsku. Stawiamy na bezpieczeństwo pracowników oraz klientów, wobec czego sytuacja w Polsce będzie miała kluczowe znaczenie dla naszej obecności na targach. Jeżeli liczba zachorowań utrzyma się na podobnym poziomie, co obecnie, podejmiemy decyzję o rezygnacji z udziału.

Miniony rok całkowicie zmienił obraz wydarzeń związanych z targami, konferencjami czy też innymi spotkaniami. Wydarzenia stacjonarne przeniosły się do świata wirtualnego. Przykładem były organizowane w trybie hybrydowym targi Energetab 2020. Fizycznie istniało stoisko, osoby zainteresowane zaś mogły się z nami połączyć przy pomocy kamer. Inną formą, którą Phoenix Contact wprowadził w zastępstwie np. targów Hanower są tzw Dialog Days, czyli wirtualne targi połączone ze zwiedzaniem wirtualnego stoiska oraz prezentacjami w formie webinarów. Cieszą się one dużą popularnością.

W mojej ocenie nawet najlepiej przygotowane targi hybrydowe, czy wirtualne nie zastąpią kontaktów i relacji, które dają targi stacjonarne. Często są one właśnie miejscem spotkań ludzi, którzy dotychczas mieli okazję kontaktować się tylko poprzez e-mail, czy telefon. Wydaje mi się, że pierwsze targi stacjonarne w erze post Covidowej będą się cieszyć rekordowym zainteresowaniem, zarówno ze strony zwiedzających jak i wystawców.”

Daniel Dolny,
Menedżer ds. przemysłu – procesy ciągłe i kolej,
Phoenix Contact Sp. z o.o.