Inwestycje Raport z Polski Tabor Wydarzenia

W Żmigrodzie trwają jazdy testowe pociągu Impuls 2 dla warszawskiej SKM [ZDJĘCIA]

Warszawska Szybka Kolej Miejska zamówiła z nowosądeckiej firmy 21 pojazdów – 15 pociągów 5-członowych, a także 6 pociągów 4-członowych. Pozwoli to na elastyczne organizowanie przewozów w godzinach szczytu.

W tandemie złożonym z dwóch 4-członów, który w lecie przyszłego roku jako pierwszy zabierze pasażerów na pokład wygodnie usiądzie 288 osób. W dwóch 5-członach dostępne będą aż 372 miejsca siedzące.

Producent wyposaży pojazdy w klimatyzację, Wi-Fi, porty USB oraz system informacji pasażerskiej. Ponadto wewnątrz znajdą się automaty biletowe i defibrylatory AED.

Dodatkowym rozwiązaniem dla maszynisty będą drzwi w kabinie. Dzięki nim prowadzący skład będzie mógł go bezpiecznie opuścić, bez przechodzenia do strefy pasażerskiej.

Wartość kontraktu realizowanego przez Newag wynosi blisko 668 milionów złotych brutto, z czego blisko 203 miliony pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020.  Umowa z Newagiem obejmuje także przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi pociągów oraz siedmioletnie serwisowanie.

Warszawska SKM powiększa tabor o kolejne Impulsy 2