Tramwaje Wywiady

Podnoszenie pojazdów szynowych jest naszą pasją – rozmowa z Maciejem Kaczmarkiem – właścicielem Concept Lift Sp. z o.o.

Skala sprzedaży i produkcji jest świadectwem zaufania Klientów wobec naszej firmy – mówi w rozmowie z „Raportem Tramwajowym” Maciej Kaczmarek, właściciel Concept Lift Sp. z o.o.

Firma Concept Lift jest generalnym przedstawicielem producenta Autolift GmbH, który jest jednym z czołowych, światowych producentów sprzętu do obsługi urządzeń kolejowych. Co wyróżnia Waszą firmę spośród konkurencji?

Z pewnością duże doświadczenie, zebrane z ponad 30-letniej działalności na rynku podnośników, indywidualne podejście do Klienta, jak i realizacja niestandardowych i trudnych technicznie zleceń w obszarze produkcyjnym oraz serwisowania pojazdów szynowych. Firma posiada własne, zaawansowane technologicznie działy: projektowe, konstrukcyjne, mechaniczne, elektryczne. Zespół specjalistów pracuje nad indywidualnymi rozwiązaniami. Dlatego też możemy, zarówno standardowe, jak i wymagające projekty, realizować szybko i niedrogo.

Uczestniczymy także w procesie projektowania i budowy nowych hal serwisowych oraz zajezdni, by tworzone w nich stanowiska podnoszenia pojazdów w pełni odpowiadały potrzebom naszych klientów. Posiadamy trzy własne fabryki, w których powstaje rocznie około 1500 podnośników. To pozwala nam produkować z korzyściami wedle zasady: Economy of scale.

Rynek charakteryzuje się zróżnicowanymi potrzebami klientów. Jakie oferujecie możliwości i warianty podnośników dla pojazdów szynowych?

W naszym Portfolio znaleźć można mobilne, jak i stacjonarne podnośniki o udźwigu od 1t do 75t na jedną kolumnę. Naszym atutem jest wspólne planowanie z Użytkownikiem parametrów oraz funkcji podnośników takich jak np. wymiary kolumn, wysokości podnoszenia, uchwyty nośne tzw. kowadła o różnym kształcie, z przesuwem lub bez oraz zakresy przesuwów. Dodatkowo dostarczamy bardzo dużo pozycjonerów oraz manipulatorów do Firm produkujących pojazdy szynowe.

Gdzie można znaleźć urządzenia, które są przez Was produkowane? Z jakimi firmami do tej pory współpracowaliście?

Do tej pory zrealizowaliśmy około 700 projektów w ponad 80 krajach na całym świecie, z tego około 40 większych w Polsce. Produkujemy i dostarczamy sprzęt dla większości firm produkujących pojazdy szynowe takie jak np. Alstom, Bombardier, Newag, Siemens, Stadler, Solaris, KAF, CRRC, jaki i firm obsługujących tabor kolejowy, PKP, SNCF, Deutsche Bahn, Tren Italia, .. Również kolej podziemna jest odbiorcą naszych produktów, jak Metro i tabor tramwajowy, w takich metropoliach jak np. London, Berlin, Stockholm, Sofia, Budapeszt, Melborn, Kair, Kancas City, Rio de Janeiro, Singapur, Hong Kong, Tokio i w ponad 150 innych większych lub mniejszych miastach..

Jaki odzew zbiera firma od klientów, którzy korzystają z Waszych podnośników od dłuższego czasu?

Skala sprzedaży i produkcji jest świadectwem zaufania Klientów wobec naszej firmy. Z wieloma Klientami posiadamy stałą współpracę na podstawie umów ramowych. Obsługujemy także firmy, które kupują raz i takie, które po pewnym czasie wracają z nowym projektem lub inwestycją i decydują się na kolejne nasze produkty.

Jak będzie wyglądać przyszłość Concept Lift z Autolift GmbH i Waszych produktów? W jakim kierunku podążacie, chcąc się nadal rozwijać?

Naszą deklaracją jest ciągły, zrównoważony rozwój. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i poszerzamy nasze portfolio. Podczas tegorocznych Targów Trako w Gdańsku, z wielką przyjemnością zaprezentujemy nowy akumulatorowy, zdalnie sterowany wózek manewrowy, Track Rover, którego zastosowanie jest bardzo elastyczne, ponieważ może on przetaczać pojazdy o masie w zakresie od 50t do 300t. Naszym celem jest zaistnienie na rynku taboru tramwajowego, w zajezdniach oraz warsztatach serwisowych, a także podjęcie współpracy z producentami taboru tramwajowego. Mamy już mocną pozycję na rynkach zagranicznych. Zależy nam na realizacji wspólnych projektów z sektorem taboru tramwajowego i wparciu naszym doświadczeniem Firm na rynku polskim.

Dodaj komentarz