Inwestycje Wydarzenia

Tak powstają nowe perony stacji Łódź Kaliska. Pierwsze pociągi odjadą stąd w sierpniu [ZDJĘCIA]

Pierwsi pasażerowie już w sierpniu skorzystają z dwóch przebudowanych peronów na stacji Łódź Kaliska. Obecnie powstają tam przejścia podziemne, tory i podwieszana jest sieć trakcyjna. Inwestycja realizowana jest za 337 mln zł.

Fot. Henryk Poznański / PKP PLK

Na stacji Łódź Kaliska widać już konstrukcje nowych peronów. W sierpniu z dwóch peronów od strony al. Unii Lubelskiej rozpoczniemy podróże. Perony będą oświetlone i oznakowane. Przewidziano montaż długich wiat oraz ławek. Dojście do pociągów zapewni remontowane przejście podziemne z budynku dworca i od strony al. ks. bp. Władysława Bandurskiego. W przejściach odnawiane są schody.

Na wiadukcie wschodnim i zachodnim nad aleją ks. bp Władysława Bandurskiego wzmacniane są konstrukcje obiektów i odnawiane mury oporowe. Budowana jest nowa część przejścia podziemnego z budynku dworca pod peronami 4 i 5 na stronę wschodnią. Na placu dworcowym powstaje też łącznik – przejście pod wiaduktem wschodnim do dworca autobusowego. Przy nowych peronach i torach pracują maszyny m.in. podbijarki. Kontynuowana jest przebudowa sieci trakcyjnej.