Uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego 17 stycznia rozpoczynają ferie. To idealna pora na spędzenie wolnego czasu na stokach narciarskich lub zwiedzenie innego miasta. Oferta PKP Intercity zawiera mnóstwo dogodnych połączeń, które to umożliwią.
Mieszkańcy województwa małopolskiego mogą dojechać do zimowej stolicy Polski bezpośrednim pociągiem, który kursuje od 22 grudnia. Połączenia z i do Zakopanego będą dostępne w ofercie PKP Intercity dostępne do 28 lutego. Pasażerowie chcący podróżować pociągiem Kraków – Zakopane mogą wybrać spośród 5 połączeń dziennie. Najszybsze połączenie, EIC Tatry, zajmuje mniej niż 3 godziny.
Pasażerowie chcący się udać w Bieszczady dojadą pociągiem TLK Wetlina, który rusza z Krakowa i kończy trasę w Zagórzu. Dodatkowo, dzięki wydłużonej relacji w weekendy, krakowianie dojadą również do Kotliny Kłodzkiej. Kraków i Jelenią Górę, skąd blisko w Karkonosze, połączą składy IC Mehoffer i TLK Sudety. Osoby, które wolą łagodniejsze stoki Beskidu Sądeckiego, dojadą z Krakowa do Krynicy Zdroju pociągiem TLK Karpaty, TLK Małopolska oraz IC Malinowski.
Województwo kujawsko-pomorskie
Region obsługuje ponad 50 pociągów PKP Intercity. Realizowane są połączenia m.in. do Bydgoszczy i Torunia. Co ważne, ponad połowa tych pociągów to komfortowe składy kategorii IC, m. in. IC Halny oraz IC Witkacy. W okresie ferii można nimi dojechać do Zakopanego. Podróżni chcący zwiedzić Warszawę czy Lublin, dojadą tam składem IC Kochanowski. Dojazd do Trójmiasta zapewnią m. in. pociągi IC Piast, IC Bałtyk czy IC Heweliusz. Kursujący na trasie Olsztyn – Wrocław skład IC Jeziorak zapewni połączenie do Torunia, Inowrocławia i Kowalewa Pomorskiego z Dolnym Śląskiem oraz Warmią.
TLK Bory Tucholskie w relacji Kostrzyn – Gdynia zapewnia połączenie Gorzowa Wielkopolskiego z Trójmiastem. Podróżujący z Gorzowa Wielkopolskiego, dzięki wydłużonej relacji, dojadą do Lublina i Torunia pociągiem TLK Zamoyski. Mieszkańcy Zielonej Góry mogą skorzystać z pociągu IC Wawel, aby dojechać do Przemyśla, Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Wrocławia oraz do stolicy Niemiec – Berlina.
Z Kielc, Jędrzejowa i Skarżyska Kamiennej kursować będzie pociąg IC Karłowicz, którym pasażerowie dojadą do Zakopanego. Wybierając się na wycieczkę do Warszawy, Krakowa czy Olsztyna, możemy dojechać składami IC Sienkiewicz, IC Orłowicz, IC Żeromski oraz IC Kolberg. Bezpośrednim pociągiem dojedziemy też do Wrocławia, Lublina czy Katowic.
Wielkopolska
Województwo wielkopolskie posiada dogodną komunikację z największymi miastami kraju, m. in. połączenie Poznania z Wrocławiem, Trójmiastem, Warszawą czy Krakowem. 80% połączeń w rozkładzie jazdy to komfortowe składy kategorii EIC oraz IC. Do Zakopanego dojedziemy pociągiem IC Podhalanin, który zatrzymuje się również w Poznaniu, Jarocinie i Ostrowie Wielkopolskim. Pod Tatry zawiezie nas także IC Halny z postojami w m. in. Poznaniu i Lesznie. Zimowy wyjazd nad Bałtyk będzie możliwy dzięki pociągom IC Przemyślanin i IC Szyndzielnia, które zapewnią mieszkańcom Piły i Poznania połączenie do Ustki. Mieszkańcy Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i Krotoszyna mogą zaś skorzystać ze składu IC Łużyce i dojechać do Wrocławia lub Warszawy.