Inwestycje

Kładka pieszo-rowerowa i nowe tory. PKP PLK inwestuje w Krakowie

Fot. Piotr Hamarnik (PKP PLK)

Lepszy dostęp do przystanku Kraków Zabłocie oraz dogodniejsza komunikacja w centrum miasta – to główne zalety budowy kładki pieszo-rowerowej nad Wisłą w stolicy Małopolski. Inwestycję zrealizuje PKP PLK. List intencyjny w tej sprawie podpisali przedstawiciele spółki oraz miasta Krakowa. Modernizacja krakowskiej linii średnicowej, współfinansowana jest w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Nowa kładka pieszo-rowerowa powstać ma przy zachodnim moście kolejowym, od strony mostu drogowego Powstańców Śląskich. Obiekt połączy Zabłocie z Kazimierzem.

Bezpieczeństwo i wygoda pasażerów korzystających z transportu kolejowego są dla nas najważniejsze. Podczas planowania i realizacji inwestycji kolejowych stale pamiętamy także o tym, aby poprawiały one komfort życia mieszkańców. Budowa kładki pieszo-rowerowej przy moście kolejowym w Krakowie jest przykładem na to, że duże inwestycje na kolei łączą nie tylko regiony, ale także przyczyniają się do poprawy komunikacji w miastach. To kolejny krok na drodze do celu, którym jest kolej bezpieczna, komfortowa i punktualna – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.