Raport z Polski Wydarzenia

Kolejowe atrakcje na Industriadzie w Bytomiu

Tegoroczna Industriada odbędzie się m.in. w bytomskiej parowozowni przy ul. Reja. W programie zwiedzanie, przejazdy pociągiem, warsztaty i wystawy.

Już w tę sobotę na Śląsku odbędzie się coroczne Święto Szlaku Zabytków Techniki. To trzynasta edycja Industriady. W tym roku w wydarzeniu udział bierze 41 obiektów z 25 miast rozlokowanych na terenie całego województwa śląskiego. To największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w Polsce i drugi w Europie. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Po szychcie. Czas na fajrant!”

W sobotę 3 września Zarząd Transportu Metropolitalnego i Koleje Śląskie uruchomią bezpłatny transport, który umożliwi sprawne przejazdy pomiędzy poszczególnymi atrakcjami. Tych jest do odwiedzenia wyjątkowo dużo.

Jedną z możliwości jest skorzystanie z oferty przygotowanej przez Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Bytomiu. Pierwsze atrakcje w mieście rozpoczną się już o godzinie 9.30, zaś ostatnie potrwają do 20.00. W programie znajdują się m.in. przejazdy pociągiem ciągniętym przez parowóz Ryś, zwiedzanie z przewodnikiem stacji i parowozowni Bytom Karb, czy przejażdżki drezyną ręczną. Ponadto przygotowano animacje dla dzieci, pokazy Kolejowego Ratownictwa Technicznego PKP PLK oraz wystawy fotografii kolejowej.