Inwestycje Wydarzenia

Linia Lubartów – Parczew przejdzie modernizację. Umowa podpisana

Linia kolejowa nr 30 Lubartów – Parczew zostanie zmodernizowana. W ramach prac przebudowane zostaną perony, tory i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Powstaną także nowe przystanki. W podpisaniu umowy przez Marszałka Województwa Lubelskiego uczestniczył wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Fot MI

– To, że umowa na dofinansowanie jest zawarta, że zabezpieczone jest finansowanie prac już realizowanych, jest bardzo ważną informacją. Świadczy to o tym, że władze województwa lubelskiego stawiają na rozwój kolei w regionie. Wiem o tym również dlatego, że pan marszałek Jarosław Stawiarski dawał temu liczne dowody podczas wielu naszych rozmów. Ta umowa to impuls rozwojowy dla Powiatu Lubartowskiego, Parczewskiego i całego województwa lubelskiego  – powiedział wiceminister Andrzej Bittel.

 

O inwestycji mówił także marszałek Jarosław Stawiarski.

– Dzięki tej inwestycji mieszkańcy będą mogli w krótszym czasie przemieszczać się po województwie – stwierdził marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. – To kolejny ważny etap w procesie likwidacji wykluczenia komunikacyjnego. – dodał.

 

W konferencji online uczestniczył także prezes zarządu PKP PLK Ireneusz Merchel.

– Zapewnienie finansowania inwestycji realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA na odcinku Lubartów – Parczew oznacza zwiększenie sprawności i dostępności kolei na Lubelszczyźnie. Efektem prac będzie bardziej atrakcyjna oferta i większy komfort podróży pociągiem między Lublinem a Łukowem. Przewoźnicy będą mogli uruchomić więcej połączeń lokalnych i regionalnych. – powiedział Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe SA.