Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK zmodernizowały perony w Rybniku

Wyższe perony i dostosowane do osób o ograniczonych możliwościach poruszania się – PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowały dwa przystanki na linii Rybnik – Racibórz. Inwestycja kosztowała ponad 8 mln zł.

Pociąg przy nowym peronie w Rybniku Niedobczycach (fot. Katarzyna Głowacka / PKP PLK)
Pociąg przy nowym peronie w Rybniku Niedobczycach (fot. Katarzyna Głowacka / PKP PLK)

Podróże na linii RybnikRacibórz będą bardziej komfortowe dzięki przebudowie dwóch przystanków – w Rybniku Niewiadomiu i Niedobczycach.

Inwestycje dla mieszkańców

Mieszkańcy Rybnika mają zapewnione wygodniejsze Podróże do Bielska Białej, Katowic, a także Raciborza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą przebudowę dwóch przystanków: Rybnika Niewiadomia i Rybnika Niedobczyc na linii RybnikRacibórz.

Podróżni korzystają już z nowego peronu nr 2 w Niewiadomiu. Na obiekcie zamontowano nową wiatę, ławki i oświetlenie. Orientację w podróży ułatwiają tablice informacyjne, a także czytelne oznakowanie. Osoby o ograniczonej możliwości poruszania się skorzystają z pochylni. Peron jest podwyższony, co ułatwia wsiadanie, a także wysiadanie z pociągów. Na antypoślizgowej nawierzchni zastosowano ścieżki naprowadzające. Wymieniono też tor na długości peronu oraz dwa rozjazdy. Obecnie prace prowadzone są na sąsiednim peronie i torze.