Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Nowe perony na stacji Łódź Kaliska

PKP Polskie Linie Kolejowe oddały do użytku dwa nowe perony na stacji Łódź Kaliska. W ramach inwestycji wymienione zostały tory i sieć trakcyjna, na stacji pojawiły się także windy, ławki i wiaty. Podróżni wkrótce skorzystają z przejść podziemnych, kierowcy – z przebudowanego wiaduktu wschodniego nad al. ks. bp. Władysława Bandurskiego. Koszt prac to 337 mln zł.

Fot. Rafał Wilgusiak / PKP PLK

Z przebudowanych peronów nr 1 i 2 korzystać można od 10 sierpnia. Zlokalizowane są one po wschodniej stronie stacji, od strony al. Unii Lubelskiej.

Nowe perony są wyposażone w ławki oraz stumetrowe wiaty. Będą dodatkowe „poczekalnie” chroniące przed deszczem. Jasne oświetlenie zapewnia większe bezpieczeństwo po zmroku, a czytelnie oznakowane lepszą orientację na stacji. Komunikację ułatwiają odnowione schody z przejść podziemnych. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się mogą korzystać z  wind.

Pociągi jeżdżą po 3 zmodernizowanych torach. Sprawne przejazdy zapewnia przebudowana sieć trakcyjna. Już rozpoczęły się roboty na peronie nr 3. Kontynuowane są prace przy przebudowie peronów nr 4 i 5, układzie torowym oraz sieci trakcyjnej.

Na wiaduktach wschodnim i zachodnim nad aleją ks. bp Władysława Bandurskiego zakończono wzmacnianie konstrukcji i murów oporowych. Postępuje remont przejścia podziemnego do budynku dworcowego oraz budowa nowych przejść: pod peronami 4 i 5 oraz łącznika z placu przed dworcem kolejowym w kierunku dworca autobusowego.