Pasażer Wydarzenia

Weź udział w konkursie KM i wygraj darmowe bilety na przejazd

Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Koleje Mazowieckie zapraszają młodzież w wieku od 18 do 26 lat do udziału w konkursie, w którym do wygrania są trzy darmowe bilety kolejowe miesięczne, sieciowe: Karta INTERCITY klasa 2, na podstawie których zwycięzcy pojadą w zaplanowaną przez siebie podróż po Polsce i zrelacjonują ją w mediach społecznościowych.

Celem konkursu jest promocja mobilności wśród dzieci i młodzieży zamieszkującej tereny wiejskie oraz zwiększenie udziału tej grupy społecznej w podróżach w ramach publicznego transportu zbiorowego. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na temat rozwoju transportu kolejowego w Polsce i popularyzować wiedzę w tym zakresie.

Co zrobić, aby zdobyć bilet?

  • Wymyśl i opisz plan podróży po Polsce, w którym znajdzie się przynajmniej 7 z 13 uwzględnionych w konkursie miast: Warszawa, Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Wrocław, Cieszyn, Katowice, Zakopane, Kraków, Rzeszów, Lublin.
  • Określ termin, w którym zamierzasz zrealizować swoją podróż.
  • Uzasadnij swój wybór i wskaż media społecznościowe, poprzez które ją zrelacjonujesz. Zaprojektuj #hashtag dla planowanej podróży.
  • W opisie dodaj propozycję wykonania „zadania specjalnego”, czyli podróży
    z wykorzystaniem niekonwencjonalnego środka transportu szynowego (np. przejazd kolejką wąskotorową, drezyną kolejową lub pociągiem ciągniętym przez lokomotywę parową).
  • Zapoznaj się z regulaminem, wypełnij formularz konkursowy (dostępne TUTAJ) i prześlij na adres promocja@mazowieckie.com.pl do 9 sierpnia br.

Ogłoszenie wyników konkursu