Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK oddają do użytku kolejne perony w woj. łódzkim [ZDJĘCIA]

W województwie łódzkim PKP Polskie Linie Kolejowe 14 marca oddadzą do użytku kolejne przystankiŁódź Radogoszcz Wschód oraz Łódź Andrzejów Szosa. Inwestycje PLK w aglomeracji łódzkiej za ok. 50 mln zł realizowane są ze środków unijnych i budżetowych.

Fot. PKP PLK

Przystanek Łódź Radogoszcz Wschód

Obiekt z wiatą i ławkami powstał przy ul. Kreciej. Na przystanku zainstalowano wyświetlacze informujące o kursach pociągów. Dostosowano go także do osób o ograniczonych możliwościach poruszania się – wykonawca zbudował pochylnię. Jest także parking oraz stojaki dla rowerów.

Od 14 marca przystanek zapewni lepszy dostęp do kolei szczególnie mieszkańcom osiedli Radogoszcz Wschód i Sitowie.

Łódź Andrzejów Szosa

PKP PLK 14 marca odda do użytku także przystanek Łódź Andrzejów Szosa. Wykonawca odnowił perony i poprawił dostępność do kolei poprzez dogodniejsze dojścia dostosowane do osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonych możliwościach poruszania się. Tu także znajdą się ławki, wiaty, oświetlenie oraz czytelne oznakowanie wraz z gablotami z rozkładem jazdy pociągów.

Nowe przystanki ułatwiają podróże koleją w aglomeracji łódzkiej

W połowie roku kolejne przystanki Łódź Warszawska i Łódź Retkinia ułatwią podróże koleją. Choć zakończono wszystkie prace potrzebne jest jeszcze zasilanie. Brak zasilania ogranicza bezpieczeństwo i komfort obsługi – wyklucza oświetlenie przystanku, pracę wind, uruchomienie i prawidłowe działanie systemu informacji pasażerskiej z rozkładem jazdy, a także monitoringu. Ten zakres związany jest z deklarowanym przez PGE do czerwca br. wykonaniem przyłączy do zewnętrznej sieci zasilającej.