Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Nowy rozkład jazdy pociągów wpłynie na połączenia ŁKA

Ze względu na prowadzoną przebudowę stacji Warszawa Zachodnia w dniach 12 i 18 grudnia 5 par pociągów ŁKA Sprinter będzie kursowało do/z Warszawy Głównej.

Najistotniejsze utrudnienia na sieci połączeń kolejowych

Do najważniejszych utrudnień na sieci połączeń kolejowych w województwie łódzkim zaliczyć można przebudowę stacji Łódź Kaliska, niosącej za sobą poważne utrudnienia i ograniczenia przepustowości stacji oraz przyległych szlaków.

W konsekwencji część połączeń musiała zostać wytrasowana z pominięciem tej stacji. ŁKA dołożyła jednak wszelkich starań alby zapewnić dogodne miejsca przesiadek na inne pociągi: między innymi na stacjach Łódź Chojny i Łódź Pabianicka.

W pierwszym cyklu zamknięciowym Zarządca Infrastruktury zaplanował na linii kolejowej nr 17 i 25 w miejscowościach Bedoń i Gałkówek, budowę bezkolizyjnych skrzyżowań drogowo-kolejowych. Inwestycje te powodować będą znaczące utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów przez ograniczenie przepustowości.

W związku z tym konieczne było ograniczenie kursowania części pociągów jadących do/z Tomaszowa Mazowieckiego, Drzewicy, Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska  jedynie do stacji Koluszki. ŁKA dołożyła wszelkich starań, aby utrudnienia te były jak najmniej uciążliwe dla podróżnych i w zamian zapewniła dogodne skomunikowania na pociągi w/z kierunku Łodzi.

Dodatkowo na odcinku ŁódźKoluszkiŁódź  zostanie wprowadzone wzajemne honorowanie biletów pomiędzy ŁKA, POLREGIO i PKP IC.

Honorowanie z PKP Intercity

Ze względu na liczne prace modernizacyjne na terenie Łódzkiego Węzła Kolejowego, bilety na przejazdy pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będą honorowane w pociągach przewoźnika PKP Intercity na terenie Łodzi oraz na liniach ograniczonych stacjami Pabianice, Ozorków oraz Koluszki.