Inwestycje Pasażer

PKP PLK zwiększają dostęp do kolei na linii Wrocław – Wałbrzych i Jelenia Góra

Fot. PKP PLK

Na trasie z Wrocławia do Wałbrzycha i Jeleniej Góry PKP Polskie Linie Kolejowe budują coraz więcej przystanków i stacji kolejowych. Wkrótce komfort podróży poprawi się na stacji Wałbrzych Szczawienko, a dostęp do kolei zwiększy nowy przystanek Wałbrzych Centrum.

Na stacji Wałbrzych Szczawienko od 14 czerwca podróżni będą korzystać z przebudowanego peronu. Zapewnione jest dogodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Peron ma nową nawierzchnię, zaznaczony pas bezpieczeństwa i ścieżkę naprowadzającą dla osób niedowidzących. Na peronie zamontowano dwie wiaty i odnowione oświetlenie. Jest czytelne oznakowanie oraz tablice i gabloty informacyjne.

Sprawny ruch pociągów przez stację zapewniają przebudowane tory i rozjazdy, wyposażone w urządzenia elektrycznego ogrzewania, gwarantujące niezakłócony ruch w warunkach zimowych. Zamontowane są nowe komputerowe urządzenia zabezpieczające i sterujące ruchem pociągów w rejonie stacji Wałbrzych Szczawienko. Uruchomiono nowe urządzenia radiołączności dla zapewnienia sprawnej i bezpiecznej komunikacji podczas prowadzenia ruchu kolejowego.