Tramwaje

Sześć firm chce zmodernizować toruńskie torowiska

Do przetargu na modernizację trzech torowisk tramwajowych w Toruniu stanęło 6 firm. W efekcie miasto zyska nowe tory i sieć trakcyjną, zielone torowisko, wyposażone w sygnalizację świetlną przejścia dla pieszych, odnowione jezdnie i chodniki oraz rozbudowany system informacji pasażerskiej.

Fot. MZK Toruń

Przetarg na trzy zadania modernizacyjne, wchodzące w zakres projektu “Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II” ogłoszono w marcu. Na zadania składają się:

  • modernizacja torowiska wraz z siecią trakcyjną w ul. Bydgoskiej (o łącznej długości ok. 2,5 km toru pojedynczego). Zadanie dzieli się na dwa etapy: etap I – odcinek ul. Bydgoskiej od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza wraz z tym skrzyżowaniem do ul. Chopina, etap II –  odcinek ul. Bydgoskiej od ul. Reja do Sienkiewicza.
  • modernizacja torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną na trasie linii nr 1 i 5 od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego (o  łącznej długości ok. 3 km toru pojedynczego).
  • modernizacja torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną na trasie linii nr 2 na odcinku od pl. Niepodległości do ul. Reja z budową odwodnienia torowiska (o łącznej długości ok. 2,7 km toru pojedynczego). Tu także wyodrębniono dwa etapy: I – odcinek ul. Kraszewskiego, zaś etap II to skrzyżowanie ul. Reja i Broniewskiego wraz z torami w ul. Broniewskiego od ul. Reja do ul. Sienkiewicza.