Pasażer Polregio

Zainteresowanie pociągami POLREGIO systematycznie rośnie

Zainteresowanie pasażerów przejazdami w pociągach POLREGIO rośnie. Od czasu wprowadzenia przez rząd III etapu odmrażania gospodarki, liczba podróżnych wzrosła o 50 proc.

Fot. Justyna Grzesik

Na wzrost atrakcyjności połączeń wpływa m.in. współpraca przewoźnika z samorządami lokalnymi. Systematycznie wznawiane są kolejne połączenia regionalne, które zawieszone zostały w związku z pandemią koronawirusa. POLREGIO przywraca także połączenia międzynarodowe. Jednocześnie spółka dba o to, by pasażerowie podróżowali z zachowaniem wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz GIS odnośnie m.in. zasłaniania nosa i ust oraz ograniczeń co do liczby podróżnych w pociągach.

– Widzimy systematyczny przyrost liczby naszych pasażerów. Od 18 maja 2020, czyli dnia wprowadzenia przez polski rząd III etapu znoszenia restrykcji, liczba naszych podróżnych wzrosła o połowę i nadal rośnie. Są to regularne przyrosty tydzień po tygodniu, co pokazuje, że pasażerowie szybko wracają do pociągów POLREGIO. Jednocześnie cały czas przestrzegamy, aby zachowane zostały wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz GIS odnośnie m.in. zasłaniania nosa i ust oraz ograniczeń co do liczby podróżnych – komentuje Artur Martyniuk –  Prezes Zarządu POLREGIO.

 

Pociągi międzynarodowe

POLREGIO stopniowo przywraca do kursowania pociągi międzynarodowe, w porozumieniu z władzami samorządów województw oraz zagranicznymi przewoźnikami, a także w oparciu o obecnie obowiązujące zasady w ruchu transgranicznym.

Słowacja26 czerwca rozpoczną kursowanie sezonowe połączenia POLREGIO na Słowację na trasie Rzeszów – Medzilaborce;

Niemcy: obecnie kursują już połączenia międzynarodowe POLREGIO na liniach Szczecin – Angermünde – Berlin Gesundbrunnen i Szczecin – Pasewalk – Lübeck/Schwerin. 1 lipca przywrócone zostaną przygraniczne pociągi POLREGIO na odcinkach: Zgorzelec – Görlitz – Zgorzelec;  Tuplice – Forst (Lausitz) – Tuplice; Rzepin – Frankfurt nad Odrą – Rzepin i Gorzów Wielkopolski – Berlin Ostkreuz – Gorzów Wielkopolski. W związku z powyższym od tego samego dnia trzy pary pociągów POLREGIO będą kursowały w pełnej relacji Görlitz – Zielona Góra Gł. – Görlitz;

Litwa: 3 lipca przywrócone zostaną pociągi na Litwę na trasie Białystok – Kaunas (Kowno);

Białoruś: pociągi w ruchu przygranicznym z Białorusią na trasie Terespol – Brest (Brześć) są obecnie zawieszone do odwołania.

Bezpieczna podróż z POLREGIO

Mając na uwadze rosnące zainteresowanie podróżnych, przewoźnik na bieżąco monitoruje frekwencję w pociągach i odpowiednio dostosowuje ilość połączeń oraz pojemność składów kursujących na poszczególnych trasach. W dalszym ciągu obowiązuje także szereg środków ostrożności, dzięki którym pasażerowie POLREGIO mogą podróżować bezpiecznie.

POLREGIO opracowało trzy zasady bezpiecznej podróży:

  1. Sprawny zakup biletu. Bilety na pociągi POLREGIO warto kupić za pośrednictwem Internetu, np. w systemie sprzedaży polregio.pl i aplikacji mobilnej POLREGIO lub w wielu inny elektronicznych kanałach sprzedaży. Dokonując transakcji w kasach biletowych i u obsługi pociągu zachęcamy do korzystania z możliwości dokonywania płatności kartą.
  2. Zasłanianie ust oraz nosa. Wybierając się w podróż pociągiem POLREGIO należy pamiętać o zabraniu maseczki lub innej osłony na twarz. Prosimy o zasłanianie ust i nosa przez cały czas odbywania podróży, a także o częste mycie lub dezynfekcję rąk.
  3. Ograniczona liczba miejsc. W pociągach dostępna jest ograniczona liczba miejsc z uwagi na konieczność zachowania środków ostrożności. Informacje o limicie miejsc są umieszczane m.in. na drzwiach do pociągu.

Dalszy reżim sanitarny w pociągach POLREGIO

Dodaj komentarz