Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP PLK przebudują stacje kolejowe w Ełku. Umowa podpisana

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na projekt i prace budowlane na stacjach kolejowych w Ełku. Inwestycja kosztować będzie prawie 587 mln zł netto.

Fot. Tomasz Lotowski / PKP PLK

Zmiany zajdą na stacjach Ełk oraz Ełk Towarowy, a także na przystanku Ełk Szyba Wschód. Prace projektowe i budowlane poprowadzi firma Budimex S.A.

Inwestycje w Ełku, to pierwszy etap robót na odcinku BiałystokEłk, w ramach projektu „Prace na linii E 75 na odcinku Białystok – Suwałki – Trakiszki (granica państwa), etap I odcinek BiałystokEłk”.

– Postępujące prace na polskim odcinku międzynarodowej trasy Rail Baltica stanowią ważny impuls, zwiększający możliwości kolei zarówno dla podróżnych, jak i przewoźników towarów. Inwestycja pełni ważną funkcję dla rozwoju nowoczesnego transportu w Polsce, a także jest ważnym elementem poprawiającym skomunikowanie krajów Europy Wschodniej – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

O inwestycji mówił także wiceminister infrastruktury.

– Podpisana umowa na przebudowę stacji Ełk stanowi pierwszy etap przebudowy linii z Ełku do Białegostoku na międzynarodowej trasie Rail Baltica. Inwestycja przyniesie korzyści nie tylko podróżnym, ale również przedsiębiorcom i kierowcom. Modernizacja linii sprawi, że kolej stanie się atrakcyjną, ekologiczną alternatywą dla transportu drogowego. Projekt korzystnie wpłynie także na poprawę bezpieczeństwa w ruchu kolejowym – stwierdził wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.